+36-70-772-7313 info@joautot.hu

Hozzászólás: Volvo xc90 4.4 v8

joautot.hu
Adminisztrátor

Kedves Csaba!

A Volvo alapvetően megbízható autókat gyárt, de leginkább az utasbiztonságról híres. A nagy hengerűrtartalmú magas teljesítményű benzines modellekkel ritkán találkozok, ez jellemző más márkákra is. Sajnos ezért nem tudok olyan hasznos információval szolgálni, hogy melyik márka nagy teljesítményű benzinmotorját érdemes választani. A Volvóba szerelt 2.5-ös turbós motorokról nincs túl jó véleményem. A nagy köbcentis benzinmotorok fő problémája szerintem az, hogy a motorok hűtése alul van méretezve a teljesítményhez képest, amikkel én találkoztam szinte mindegyikből szivárgott a motorolaj. A tömítések idő előtt kikeményednek. Az elektromos vezetékek, kábelkötegek szigetelései szintén idő előtt elöregednek, leválnak a vezetékről, ami sok hibát szül. Kényelemben, menetkomfortban és teljesítményben biztosan nem okoz csalódást egyik sem. Tapasztalataim szerint az ilyen autók 5 éves korukig és nagyjából 200 000-250 000 kilométerig tudják hozni azt a megbízható önfeledt autózás szintjét, amire egy felhasználó vágyik. Viszont e fölött intenzíven foglalkozni kell az autóval.

Üdvözlettel,
Péter Gábor