+36-70-772-7313 info@joautot.hu

Milyen autót vegyek.

12 bejegyzés megtekintése - 1-12 / 12
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #4800 Reply
    Láng Henriett
    Vendég

Üdvözlöm. Autó vásárlás előtt állok 3 gyerkőccel (17,14.6 évesek) keresek autót kb.25-50 km napi ingázásra, főleg városban. Erre kb. 1,5-2 M Ft van, milyen típust ajánlana, vagy mi az amit mindenképpen kerüljek el. Annyi információ van, hogy elvesztem. Köszönöm ha válaszol. Tisztelettel L.H.

#4801 Reply
    joautot.hu
    Adminisztrátor

Kedves Henriett!

Véleményem szerint ilyen jellegű városon belüli ingázásra jó választás lehet a Ford C-Max szívó benzines motorral (nem EcoBoost). Kellően tágas három gyerek számára, nagyon megbízható és jól viseli a rövid szakaszokon történő ingázást. Ha elegendő a kisebb utas, illetve csomagtér, akkor a Honda Jazz-t tudom javasolni. Szintén jól viseli a városi ingázást, de a karbantartása kicsit többe kerül a magasabb alkatrészárak miatt.

Péter Gábor

• A hozzászólás módosításra került: 1 month, 3 weeks telt el-joautot.hu.
    #4955 Reply
    Gál Zoltán
    Vendég

Tisztelt Gábor !

Opel Corsa E Milyen motorral érdemes mevenni mi a tapasztalata ? 1,4 szívó benzines , 1,4 100Le turbós vagy 1,3 Diesel.
    Honda Jazz 2015 előttit vagy 2015 utánit érdemes választani ?

Válaszát köszönöm.

#4958 Reply
    joautot.hu
    Adminisztrátor

Kedves Zoltán!

Az Opel benzines motorjai nem szeretik a városi ingázást. A folyamatos rövidtávú használattól jelentősen elkezdik enni a motorolajat. Tapasztalataim szerint a szívó benzines tartósabb, mint a turbós. Gyakori hiba a feltöltős verzióknál, hogy a nem megfelelő hűtés miatt, egy idő után átég a hengerfej tömítés. Pontosabban nem is a hűtés a probléma, hanem az alulméretezett motor a turbóval együtt. Az 1.3 diesel tulajdonképen Fiat motor. Szerintem egy nagyon gazdaságos szerethető motor, de figyelembe kell lenni a Dieselekre jellemző típushibákat is. Fontos a gyakori, maximum 15 000 kilométerenkénti olajcsere. Honda Jazzből én inkább a 2015-től gyártottat venném. Persze ez nagyban függ az állapottól is.

Üdvözlettel,
    Péter Gábor

#4959 Reply
    Gál Zoltán
    Vendég

Tisztelt Gábor !

Városi használatra keresek kis autót ,de azért bírja 5 személlyel az országutat ,most 1,2-es G astrám van,ez már nekem éppen határeset ettől picit erősebb kellene (4,11m) nem szeretnék ennél nagyobbat ,de a swift már kicsi .A fenti válaszában a Jazz is jó választás lehet, ajánlhat dízelt vagy benzinest szívót vagy turbósat ,2014-15 utáni gyyártásút .Nem vagyok márkahű nyitott vagyok elfogadni a szakember véleményét.

Üdvözlettel,
    Gál Zoltán

#4966 Reply
    joautot.hu
    Adminisztrátor

Kedves Zoltán!

Jazzből csak szívó benzines létezik, legalábbis én úgy tudom. 2015-től gyártottakból 1.3-as és 1.5-ős motorokról tudok, de az 1.5-ös nagyon ritka. Amennyiben egy jó állapotút sikerül találni biztosan nem fog csalódni a típusban. Keresésnél figyelni kell, mert 2015-ös gyártású még van az előző szériából is.

Üdvözlettel,
    Péter Gábor

#4967 Reply
    Gál Zoltán
    Vendég

Tisztelt Gábor !

Ford B-MAX 1.5 TDCI 2017-es. Véleményét szeretném kérni ,motor, szervízigény ,alkatrészellátás ?
    Válaszát köszönöm.

Üdv:Gál Zoltán

#4968 Reply
    joautot.hu
    Adminisztrátor

Kedves Zoltán!

Fordok alapvetően jó autók. Az 1.5 TDCi PSA motor, amit sok márkában, köztük Fordokban is alkalmaznak. Véleményem szerint, egy megbízható gazdaságos erőforrás. Viszont korábban írta, hogy városi használatra keres autót. Sajnos arra a célra nem alkalmas. A diesel motoroknak sokkal több időre van szükségük, hogy elérjék az üzemi hőmérsékletet. Ezt rövidtávon nem, vagy nagyon nehezen érik el, ami rengeteg problémát okoz. Ha 200-300 kilométerenként nincs egy hosszabb út, akkor nem javaslom. Alapvetően a dieselek kötelező karbantartása valamivel többe kerül, de nem vészesen. Ami nagyobb költséget szokott okozni, az a dieselekre jellemző „típushibák”. Ilyen például az üzemanyagrendszer, a kipufogórendszer stb. A B-Maxokat még szerelték 1.6 szívó benzines motorral. Az sokkal jobban bírja a városi használatot.

Üdvözlettel,
    Péter Gábor

#4978 Reply
    Gál Zoltán
    Vendég

Tisztelt Gábor !

A 2015 után gyártott Honda Jazz amit ajánlott egynek jó választás lenne ,ha nem találok megfelelőt ,kellene másik alternatíva is .Néztem a Ford B-max 1.6 benzinest ,majd 300 kg-mal nehezebb ezáltal sokat is fogyaszt .Tudna ajánlani a Jazz-en kívűl hasonló méretű minőségű 2015 után gyártott szívó benzinest ,hogy kettő márkából tudjak választani . köszönöm.

#4991 Reply
    joautot.hu
    Adminisztrátor

Kedves Zoltán!

Hasonlóan jó választásnak tartom például a Hyundai i30-at 1.6-os 88 KW-os motorral, vagy Kia Cee’d-et 1.4-es 74 KW-os motorral.

Üdvözlettel,
    Péter Gábor

#5012 Reply
    Gál Zoltán
    Vendég

Tisztelt Gábor !

Hyundai I.20 2015 utáni Benzines 1368 cm³, 74 kW, 101 LE, mi a véleménye megbízhatóság és fenntarthatóság szempontjából A másik választás egy Toyota Yaris 2015 utáni Benzines 1329 cm³, 73 kW, 99LE .Melyik megvásárlásával lehetne kevésbé hibázni ?

#5028 Reply
    joautot.hu
    Adminisztrátor

Kedves Zoltán!

Mind a két típus jó választás állapot függvényében.

Üdvözlettel,

12 bejegyzés megtekintése - 1-12 / 12
Hozzászólás: Milyen autót vegyek.
Saját információk: